Мінна безпека. Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу

7 трав. 2024
Чим небезпечна міна, встановлена на розтяжку?

В основі розтяжки — натягнутий дріт чи інший матеріал для кріплення, до якого приєднується вибухонебезпечний предмет. При контакті предмета чи живої істоти з дротом — стається вибух.
З однієї сторони, дріт кріпиться до міни чи іншого вибухонебезпечного предмету. З іншої — до дерева, стовпа, дверей, гілки, тощо.
Розтяжка спрацьовує миттєво при найменшому русі.
Де можуть бути встановлені розтяжки?
У парках, скверах, лісах, приміщеннях — на територіях, де велися бойові дії.
Що робити, якщо побачили розтяжку?
Зупиніться і не панікуйте. Роздивіться місцевість навколо та оцініть, чи є інші видимі небезпеки поблизу. Розверніться на 180 градусів на "вкопаних" перехрещених ногах. Повертайтеся назад по своїх слідах, якщо вони є. Відійдіть на безпечну відстань - до 300 метрів. Якщо відійти на таку відстань неможливо, зайдіть в укриття або за міцну огорожу (бетонний блок, будівля тощо), яка може захистити від уламків. Викличте піротехніків за номером 101.
Існує міф, що якщо перерізати розтяжку, вона не зможе привести міну чи гранату в дію. Однак перерізати розтяжку чи торкатися її – категорично заборонено!
Будьте уважними та бережіть себе!