Онлайн-консультація для батьків

11 січ. 2023
Ознаки та симптоми стресу у дітей

Останній рік показав, наскільки ми українці стресостійкі і швидко можемо пристосовуватися до різних життєвих обставин!
Але діти не завжди переживають стрес так, як дорослі. Вони, як губки, вбирають усе, що відбувається навколо, помічають, коли батьки перебувають у стресі, і можуть реагувати на емоційний стан рідних.
Тому будьте уважними до своїх дітей та пам’ятайте про фізичні та емоційні ознаки стресу, які ви можете помітити в дитини.
Ознаки та симптоми стресу у дітей
ЦІ СИМПТОМИ ЧАСТО МОЖУТЬ ПРИЗВОДИТИ ДО ЩЕ БІЛЬШОГО СТРЕСУ.
Важливо допомогти дитині знайти спосіб упоратися, щоб вона могла діяти відразу, щойно такий стан виникне.
ЕМОЦІЙНО-МЕНТАЛЬНІ ПРОЯВИ:
Дратівливість і злість, спалахи гніву або відстороненість від родини та друзів.
Нехтування обов'язками, зниження ефективності виконання завдань або труднощі з концентрацією.
Емоційний дистрес, наприклад, постійний сум або плач.
ФІЗИЧНІ ПРОЯВИ:
Поверхневе дихання, пітливість і прискорене серцебиття.
Головні болі, запаморочення та проблеми зі сном.
Нудота, розлад травлення або проблеми з травленням.
Збільшення або втрата ваги через переїдання чи недоїдання.
Часті болі та нездужання.