Корисні поради батькам

19 жовт. 2022
Ранній розвиток дитини

Ранній розвиток дитини "Коли садочок недоступний"
1: СПРОБУЙТЕ ВИБУДУВАТИ ЩОДЕННУ РУТИНУ.
Чіткий та звичний графік - запорука нормального емоційного та когнітивного розвитку дитини.
Прогнозований та послідовний розклад допомагає дошкільнятам почувати себе впевненими та захищеними. Також щоденна рутина має бути гнучкою — із врахуванням інтересів дитини, її настрою, характеру тощо.
Але в жодному разі рутина не повинна бути частиною покарання.
2: НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ВІЛЬНОЇ ГРИ.
Окрім навчання, гігієни та обов'язків, які підходять дитині за віком, важливо виділяти час для гри. У тому числі вільної гри -неструктурованої, не направленої на якісь стандарти та досягнення активності. Американська академія педіатрії пише, що кожного року у дітей скорочується час вільної гри.
Гра - це те, що розвиває у дитини гнучкість та соціальну взаємодію. Зокрема, розвиває такі навички як домовлятися, працювати в команді, вирішувати конфлікти. Варто пам’ятати, що для дітей різного віку є різні ігри, які їх розвивають.
3: ГАДЖЕТИ - НЕ ЗЛО, АЛЕ ПОТРЕБУЮТЬ ПОМІРКОВАНОГО ПІДХОДУ.
Гра, навчання та турбота про дітей вимагають дуже потужного ментального та фізичного ресурсу від батьків. Наразі українські жінки опинились у дуже непростих умовах. У дітей немає можливості ходити в садочок або школу, нові умови некомфортні або незвичні, а поруч немає близьких - у такі часи спокуса просто дати дитині гаджет дуже висока.
Не варто себе за це звинувачувати.
4: Дотримуйтесь правил, які допоможуть зменшити негативний вплив від гаджетів до мінімуму.
За міжнародними рекомендаціями, варто уникати розваг за гаджетами, якщо дитина молодша 2-х років. І обмежити час 1 годиною в день для дітей віком 2-5 років.
5: ГАДЖЕТИ НЕ ЗАМІНЯТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА НЕ СПРИЯТИМУТЬ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ.
Особливо це стосується дітей віком до 1 року, коли засвоєння мови проходить особливо активно. Це не менш важливо і для дошкільнят.
Хоча в цьому віці діти вже можуть отримати користь від навчальних мультиків англійською. Якщо у вас вистачить сил.
6: РОЗВИТОК ДРІБНОЇ МОТОРИКИ — ВАЖЛИВА ЧАСТИНА РОЗВИТКУ ДИТИНИ.
Дрібну моторику можна прекрасно розвинути без спеціалізованих занять. Залучайте дитину до повсякденних справ. Наприклад, дозволяйте змішувати інгредієнти та наливати щось в місткість під час приготуєшся їжі або допомагати накриватиме стіл.
Також для дрібної моторики корисно:
- пальчикові фарби;
- брати щось пінцетом та перекладати з однієї місткості в іншу;
- складати пазли;
- грати в настільні ігри, де потрібно кидати кубик.