Корисні поради батькам та співробітникам

25 лип. 2022
ОПАНУВАННЯ ЕМОЦІЙ

Опанування та проговорювання емоцій - чудова профілактика емоційного вигорання.

• Озирнись і назви три речі. Наприклад, я бачу дерево, червону квітку та корабель. Так ми повертаємо психіку в стан "тут і зараз".
  • Стежте за тим, як дихаєте. Покладіть долоню на живіт, вдихайте носом та видихайте ротом, можна через звучання "ааа" або "ооо". Дихання животом допомагає заспокоїтись.
  • Стисніть кулаки. Відчуйте легке поколювання нігтів на долоні.
  • Поставте ноги на підлогу та загрібайте пальцями землю, немов кішка.
  • Якщо ви почули запах, який повертає вас до неприємних спогадів – понюхайте щось контрастне.
  • Встаньте на підлогу, трохи зігніть ноги, нахиліть голову та потрясіть, ніби хочете витрусити з себе тривогу.
  • Техніка "ковдра". Обійміть себе міцно руками. Така техніка точно сподобається дітям. Важливо обіймати плече та низ живота. Так ми ніби кажемо тілу, що поруч є захист. Це може допомогти, якщо ви в укритті й чуєте звуки вибухів.