Інноваційна діяльність

Нормативно-правові документи, які регламентують інноваційну діяльність  у навчальних закладах:

Аналіз проведення інноваційної діяльності за 2022/2023 навчальний рік:

Інноваційна діяльність у закладі дошкільної освіти реалізувалася через системне використання технології ЛЕГО-конструювання та використання інноваційних технологій  під час формування  життєвих компетентностей дошкільника за освітніми напрямами  БКДО.

З 2012 року колектив закладу бере участь  у проєкті «Сприяння освіті».

30 листопада 2021 року, підписано новий Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти та науки.  Віцепрезидентом  The LEGO Foundation є Каспер Оттоссон Канструп

Ця робота в проєкті гарантує продовження співпраці, розширює партнерство, імплементуючи ігрові та діяльнісні методи навчання й розвитку в дошкільній освіті,  та гарантує подальший розвиток дітей. Імплементація ігрових і діяльних методів навчання забезпечує всебічний розвиток дитини та умінь, необхідних у світі можливостей і викликів ХХІ століття.

Ініціативи  The LEGO Foundation допомагають вибудувати цілісну екосистему, що ґрунтується на взаємодії учасників освітнього ландшафту навколо ідеї наскрізного впровадження та укорінення ігрових і діяльнісних методів навчання у щоденній практиці українського педагога. Надзвичайно важливо системно, комплексно та багаторівнево підтримувати педагогів у опануванні новими методами і підходами. Керівницею  освітніх ініціатив The LEGO Foundation є Оксана Рома.

Куратором з впровадження ЛЕГО в закладах дошкльної освіти м. Харкова є Ганна Шварова.

Куратор з впровадження ЛЕГО-технологій в закладі дошкільної освіти є вихователь закладу Тетяна Ревякіна.

За період роботи   2022/2023 навчального року  закладі дошкільної освіти було проведено ряд заходів  щодо участі закладу дошкільної освіти у проєкті «Сприяння освіті»:

• Проведено роботу щодо реалізації вимог парціальної програми «Творці майбутнього»,
  • В закладі дошкільної освіти розроблено Стратегію вибудови цілісної системи наскрізного впровадження ігрового підходу в освітньому просторі  закладу дошкільної освіти;
  • Педагоги закладу брали участь у онлайн-конференціях від проєкту «Сприяння освіті»;
  • Творча група педагогів працювала над методичними розробками щодо впровадження ЛЕГО в освітній процес;
  • Педагогами та батьками було опрацьовано парціальну програму розвитку дітей від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» та методичні рекомендації до неї;
  • В рамках співпраці із проєктом, закладом дошкільної освіти було отримано ноутбук для організації освітньої роботи з дошкільнятами;
  • Розпочато роботу щодо ознайомлення із програмою соціально-емоційного розвитку та навчання дошкільників Peppy Pals;
  • В рамках участі у Всеукраїнському фестивалі гри, навчання і натхнення Play Fest 2023  на сторінках спільнот Facebook «Сприяння освіті» та «Play Fest 2023» розміщено відеофільм, створений творчою групою закладу дошкільної освіти за темою «Український побут. Минуле і сучасне».
  • Вихователь-методист та практичний психолог закладу дошкільної освіти взяли участь у конференції щодо ознайомлення із програмою соціально-емоційного розвитку і навчання дошкільників «Веселі друзі».

Результативність: значення  заходів щодо впровадження ЛЕГО-конструювання в освітній процес сприяло підвищенню  якості дошкільної освіти, всебічного розвитку дошкільника як творця завтрашнього і становлення педагога – творця сьогоднішнього, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді і нав’язування дитини свого бачення. Заходи із впровадження в освітній процес ЛЕГО-конструювання сприяли створенню сприятливого розвивального  простору,  розкриттю  та розвитку внутрішнього потенціалу кожної дитини, формуванню  цілісного світогляду та збагаченню ігрового досвіду  за освітньою лінією  «Гра дитини», формуванню конструкторських здібностей,  успішній самореалізації дітей дошкільного віку  в умовах майбутнього дорослого життя.

Існують труднощі під час впровадження ЛЕГО-конструювання в освітній процес: недостатня  кількість методичних рекомендацій, невисока  методична підготовленість   молодих педагогічних працівників.

Таким чином, стан роботи з упровадження технології  ЛЕГО конструювання в освітній процес має високий рівень(3,67 бали) і потребує подальшої роботи та підвищення рівня впровадження.

На основі аналізу роботи з інноваційної діяльності в закладі дошкільної освіти  на засіданні підсумкової педагогічної ради від 30.05.2023 року було прийнято рішення щодо удосконалення рівня впровадження технології ЛЕГО в освітньому процесі та забезпечувати  у роботі на 2023/2024 навчальний рік  втілення особистісно орієнтованого, компетентнісного, діяльнісного, соціокультурного та інтегрованого підходів, реалізації самостійної творчої діяльності дитини в освітньому процесі з урахуванням вікових особливостей психофізичного розвитку дітей, ігрової діяльності як провідної та принципу навчання через гру як наскрізного у взаємодії з дитиною.

Узагальнені результати впровадження технологій  ЛЕГО в освітній процес

Критерії оцінювання

2022/2023 н.р.

Очікуваний результат