Зимові канікули для дітей

26 груд. 2023
Поради психологів

Цьогоріч у багатьох школярів зимові канікули триватимуть цілий місяць, тому в дітей з’являється багато часу, який треба провести цікаво й продуктивно.

“Дітям та дорослим зараз потрібні свята, дозвіл на задоволення та радість. Радість – це енергія, яку зараз так важливо десь брати та накопичувати”, – переконана сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз.

ЯК СПЛАНУВАТИ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
Зараз нормально, коли на генерацію ідей для дозвілля не вистачає сил. Також нормальною є і швидка втома навіть від того, що може приносити задоволення, каже Світлана Ройз.

“І в дорослих, і в дітей можуть бути складнощі з можливістю швидко перемикатися між активностями, перелаштовуватися до змінних умов. І, на жаль, ще частіше ми можемо чути від дітей: мені сумно”, – розповіла психологиня.

У таких випадках вона радить пам’ятати про кілька правил:
- рутина дає нам відчуття безпеки та може приносити позитивні емоції. Тож навіть під час канікул і свят нам потрібна прогнозованість, такий собі “святковий режим”;
- святкові дні потрібно планувати так, щоб у дитини була можливість особистого часу (на свої ігри, спілкування, особистий простір) та часу родинного (спільні заняття та розваги);
- в активностях потрібно підтримувати баланс між такими складниками: тіло (фізична активність, їжа) – розум (читання, “розумні відео / фільми) – контакти (родинне спілкування, розваги та ігри з друзями тощо) – творчість (будь-яке хобі).
Щоб залучити в роботу всі канали сприйняття можна щоденно в кожній дії звертати увагу на:
- зір (яку красу ми бачимо та створюємо);
- слух (музика, звуки, тиша);
- аромат (кориця, кава, мандарини);
- тактильні відчуття (обійми, температура, м’якість, різний характер поверхонь);
- рухи;
- смак.